Teletović

NBA

Teletović "trojkama" uništio Charlotte, sjajan debi Bogdanovića i meč sezone za jokića

0

Milwaukee je savladao Charlotte 103:94, uz odlično izdanje našeg Mirze Teletovića.

Buckse je do trijumfa predvodio standardno dobri Antetokounmpo s 32 poena, a pridružio mu se i bh. kapiten.

Mirza je na parketu proveo 24 minute i ostvario učinak od 15 poena i pet uhvaćenih lopti.

Bh. košarkaš je iz igre šutirao 5 od 10, a meč je završio s pet ubačenih trojki (5/9).

Middleton je dodao 20 koševa, dok je kod poraženih se istakao Lamb sa 17 poena.

Inače, ovo je Bucksima bila već treća pobjeda u četvrtom nastupu, dok gosti imaju omjer 1-3.

Odličan nastup imao je i Srbijanac Nikola Jokić, koji je u trijumfu Denvera od Washingtona 109:104 odigrao najbolji meč sezone.

Za 35 minuta ubacio je čak 29 poena (6/11 za dva, 3/3 za tri, 8/8 slobodna bacanja), uz 9 skokova, 5 asistencija, ali i 8 izgubljenih lopti.

Bek Sacramento Kingsa Bogdan Bogdanović debitovao je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u porazu svog tima na gostovanju Phoenixa rezultatom 117:115.

Reprezentativac Srbije je preskočio uvodna tri meča zbog povrede zbloga, a protiv tima koji ga je 2014. izabrao kao 27. pika na NBA draftu pružio je sasvim dobru partiju.

Nekadašnji igrač Partizana i Fenerbahčea meč je završio s 12 poena (5/15 iz igre, 1/4 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 3 skoka, po 2 asistencije i ukradene lopte i jednu ličnu grešku za 25 minuta na terenu. Više nego dobro za debi...