907
Nurkić solidan u uvjerljivom trijumfu Blazersa, Teletović se utopio u sivilo Bucksa

NBA

0

Portland Trail Blazersi slavili su u noći s petka na subotu protiv Indiana Pacersa rezultatom 114:96 i upisali drugu ovosezonsku pobjedu u NBA ligi.

Gosti su dominirali od samog početka susreta, a prva četvrtina je završena rezultatom 31:25, dok je na poluvremenu Portland imao solidnih 10 poena prednosti.

Blazersi su u istom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini koju su dobili s osam poena razlike, te tako pred zadnjih 12 minuta igre došli od velike prednosti od 18 poena.

Portland je do kraja susreta samo održavao već stečenu prednost i na kraju upisao drugu pobjedu u drugom ovosezonskom NBA meču.

Bh. košarkaš u redovima Portalnda Jusuf Nurkić susret je završio s 11 postignutih poena, uz šut iz igre 4/12, a imao je dva skoka i tri asistencije.

Tome je dodao po jednu blokadu i ukradenu loptu, ali imao je i čak šest izgubljenih lopti.

Milwaukee našeg Mirze Teletovića pretrpio je prvi poraz u sezoni. Jači od Bucksa i to u gostima bio je Cleveland sa 116:97.

Bh. internacionalac upisao je samo tri poena, uz šut za trojku od 1/4 za skoro devet minuta provedenih na parketu.