16. 10. 2017 - 23:27
Celta potopila Las Palmas, Malmö odbranio naslov prvaka,...
907
Celta potopila Las Palmas, Malmö odbranio naslov prvaka, Leicester i WBA remizirali

EVROPSKE LIGE

0

Leicester i WBA su odigrali 1:1 u posljednjoj utakmici osmog kola Premier lige. Chadil je u 63. minuti pogodio za prednost gostiju, a bod lisicama je osigurao Ryad Mahrez deset minuta prije utakmice.

Celta Vigo je s 5:2 pobijedila Las Palmas u gostima. U visokoj je pobjedi briljirao Iago Aspas s tri pogotka, a po jedan su dodali Mor i Hernandez. Vitolo i Remy su u samoj završnici zabili golove za Las Palmas. Goste u slavlju nije omela ni činjenica da su od 52. minute igrali bez isključenog Blanca.

Verona je s 1:0 pogotkom Romuloa pobijedila Benevento u derbiju začelja Serie A.

U Švedskoj je Malmö odbranio naslov prvaka. Tri kola prije kraja prvenstva imaju nedostižnih 10 bodova ispred AIK-a. Oni su u ponedjeljak s 3:1 slavili u gostima kod Norrköpinga, a četvrti naslov u posljednjih pet godina. U ponedjeljak je slavio i Zlatan Ibrahimović jer je on svoje prve nogometne korake napravio upravo u prvaku Švedske.