Tottenham se prošetao Huddersfieldom, Kane je nezaustavljiv
907

PREMIER LIGA

0

Fudbaleri Tottenhama pobijedili su u gostima ekipu Huddersfielda rezultatom 4:0 (3:0) u prvom meču sedmog kola Premijer lige.

Heroj i u ovoj pobjedi "pijetlova" bio je dvostruki strijelac Harry Kane,dok je jedan pogodak postigao Ben Davies, a konačnih 4:0 postavio je Schindler autogolom u nadoknadi vremena.

Gosti su otpor domaćih slomili poslije samo devet minuta igre, Trippier je izbio loptu glavom i tako spojio Kanea sa golom, a ovaj je hladnokrvno pogodio prvi ugao za 0:1.

Tottenham je u narednih 15 minuta postigao još dva pogotka i tako riješio ovaj meč za manje od pola sata.

U 16. minuti, nakon greške odbrane domaćih, lopta dolazi do Daviesa koji je pogodio suprotan ugao za 0:2.

Sedam minuta kasnije, ponovo je Trippier asistent, iz auta je bacio loptu do Kanea, koji je prelijepim udarcem sa preko 20 metara povisio na nedostižnih 3:0.

Domaći su samo jednom ozbiljnije zaprijetili i to preko Depoitrea, koji je pogodio prečku sa distance.

U drugom poluvremenu, Tottenham je odrađivao posao i čekao da vrijeme prođe, nije zapinjao ka protivničkom golu i lako je sačuvao prednost, u nadoknadi vremena je još Sissoko šutirao, lopta pogodila Schindlera i završila u mreži.

Tottenham je sada treći na tabeli sa 14 bodova, dva manje od Manchester Cityja i Manchester Uniteda koji imaju i meč manje.