Ovaj Dortmund može mnogo: Milioneri sa čak 6-1 pregazili Gladbach
907

BUNDESLIGA

0

U utakmici šestog kola Bundeslige Borussia Dortmund pobijedila je pred svojim navijačima Borussiju Mönchengladbach 6:1.

Domaćini su poveli u 28. minuti sjajnim pogotkom Philippa na asistenciju Aubameyanga.

Tačno deset minuta kasnije Philipp je novom golčinom, ovoga puta nakon povratne lopte Toljana, povisio na 2:0.

U 45. minuti Aubemeyang je pogotkom zaključio prvo poluvrijeme i odveo Borussiju na 3:0.

U drugom poluvremenu Aubameyang je pogodio dvaput, u 49. i 62. minuti, dok je u 66. minuti Stindl uspio smanjiti na 5:1.

Točku na i velike pobjede Borussije stavio je fantastičnim golom Weigl u 79. minuti.

Borussia se trenutno nalazi na drugom mjestu tablice, s 13 bodova iz šest susreta, dok su njihovi „imenjaci“ osmi s osam bodova.