A kažu da je tiki-taka izumrla: Guardiolin Man. City u srijedu...
A kažu da je tiki-taka izumrla: Guardiolin Man. City u srijedu srušio poseban rekord u Engleskoj

52 dodavanja

0

A kažu da je tiki-taka izumrla: Pepov Man. City srušio rekord Premier lige,

Ko kaže da Pep Guardiola više ne prakticira tiki-taku?!

Manchester City zabio je 'savršen' gol u pobjedi 2:1 u Liga kupu nad West Bromom. Naime, Guardiola je ranije znao objašnjavati da je savrešn gol onaj u kojem sudjeluje svih 11 igrača.

A to je uspio nakon akcije od 52 dodira prije Gundoganova udarca koji je odbranio golman Ben Foster, a Leroy Sane pospremio je odbijanac za 1:0, piše Goal.com.

Svaki je Cityjev igrač bio uključen u akciju, štaviše: svaki je barem dvaput dirao loptu. A Fosterova odbrana bio je prvi dodir lopte nekog igrača WBA nakon dvije minute i 27 sekundi.

A dok je Hal Robson-Kanu (prvi igrač, ne računajući golmana) dirao loptu - izvevši udarac s centra - prošle su i tri minute i 16 sekundi.

City je ukupno imao 479 dodavanja u utakmici, što znači da je 11 posto njih bilo u akciji za taj gol.

Otkako Opta računa te podatke u Premier ligi - od sezone 201./11. - postignut je 7431 gol, a rekord je bio 48 dodira prije Chadlijeva pogotka za Tottenham protiv QPR-a u avgustu 2014.