REALOVA TIKI-TAKA Zabili nakon rekordna 44 dodavanja, Modrić dirigirao

IZVANREDNA AKCIJA

Index.hr/Sport.ba
0

Real Madrid je pobjedom kod Deportiva 3:0 otvorio novu sezonu La Lige, a igrači Zinedinea Zidanea akcijom za drugi pogodak srušili su jedan neobičan rekord.

Gareth Bale je u 20. minuti zabio prvi gol, a sedam minuta kasnije Casemiro povisio na 2:0. Drugom pogotku prethodila je akcija s najvećim brojem dodavanja od sezone 2005/2006., a Luka Modrić bio je jedan od najvažnijih kotačića.

U tih 107 sekundi loptu je dirao svaki od 11 igrača Reala, a nakon 44 dodavanja od golmana Keylora Navasa do Casemira lopta je završila u mreži. Luka Modrić i Isco dirali su loptu najviše puta, po osam.

Real je tom akcijom nadmašio prošlogodišnji podvig nogometaša Valencije, koji su u 105 sekundi razmijenili 38 dodavanja prije nego što je Santi Mina zabio pogodak.