19. 08. 2017 - 19:57
Može i bez Vujoševića: Velika pobjeda Zmajeva nakon uragana u...
907
Može i bez Vujoševića: Velika pobjeda Zmajeva nakon uragana u posljednjoj četvrtini

PRETKVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo nakon današnje pobjede nad Armenijom u gostima rezultatom 66:83.

Bh. momci odigrali su odličan susret iako su bili lišeni usluga selektora Duška Vujoševića. Od samog starta znali su šta žele i to su na kraju i ostvarili.

Prvi period domaći su riješili u svoju korist uz minimalnu prednost, bilo je 25:24. Ipak, u nastavku je naš tim zaigrao bolje pa smo na odmor otišli s prednošću od 41:44.

Treća dionica ponovo je donijela mnogo izjednačene košarke, ali je bh. reprezentacija zadržala prednost (62:65).

A onda je uslijedio bh. uragan u nastavku. Bila je to odlična serija brzih i lakih poena, prednost je rasla iz minute u minut i bilo je jasno da ćemo slaviti.

Potpuno zaslužena pobjeda, a to najbolje pokazuje činjenica da su domaći u posljednjoj dionici igre postigli samo četiri poena.

Najefikasniji igrač u bh. ekipi i večeras je bio Džanan Musa s 21 poenom.

Odlični su bili još Tomić sa 16, Atić s 15, te Vrabac s 12 koševa.

Sve čestitke našim momcima, koji su izuzetno hrabrom igrom stigli do zlata vrijedne pobjede.