Senzacija u Cincinnatiju: Karlović izbacio 12. tenisera...
907
Senzacija u Cincinnatiju: Karlović izbacio 12. tenisera svijeta, ispali Goffin i Berdych

UZBUDLJIVO NA STARTU

0

Ivo Karlović priredio je veliko iznenađenje u šesnaestini finala ATP turnira iz masters 1000 serije u Cincinnatiju.

Hrvatski veteran je sa 6:4, 7:6 pobijedio 12. tenisera svijeta i osmog nositelja Jo-Wilfrieda Tsongu nakon sat i pol igre.

Karlović će za četvrtfinale igrati protiv boljeg iz dvoboja Kyrgiosa i Dolgopolova, a prođe li tu prepreku, mogao bi za polufinale igrati s Rafaelom Nadalom, kojeg prvo čeka meč s Gasquetom.

Borna Ćorić poražen je u utorak u 1. kolu ATP turnira iz serije "masters 1000" u Cincinnatiju od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija sa 6-3, 6-7 (5) nakon sat i 53 minute igre.

Ćorić je kod 3-3 u prvom setu imao priliku za "break", ali ju je ispustio. Gruzijac je to naplatio u sljedećem gemu oduzevši servis Ćoriću, i to mu je bilo dovoljno da dobije prvi set.

U drugom setu su obojica imala šanse za "break", Ćorić u drugom i četvrtom gemu, a Gruzijac u petom i devetom, ali nisu ih iskoristili, pa je odluka pala u "tie-breaku", gdje je više koncentracije imao Gruzijac.

To je bio drugi poraz Ćorića od Basilašvilija, od kojeg je izgubio i ove godine u Lyonu.

Vrijedi izdvojiti i ispadanje Tomaša Berdycha, kojeg je u tri seta nadigrao Del Potro.

Takmičenje je završio i deveti nosilac, David Goffin, koji je poražen od Kyrgiosa.