PROLAZ NAKON PENALA: Zarija ide dalje, bordo momci su...
907
PROLAZ NAKON PENALA: Zarija ide dalje, bordo momci su tragičari večeri

Liga Evrope

0

U uzvratu prvog pretkola Lige Evrope Sarajevo je pred domaćim navijačima dočekalo Zariju. Prva utakmica okončana je pobjedom Moldavaca 2:1, a bordo tim je već u 13. minuti golom Hebibovića anuliralo prednost gostiju.

Na 2:0 je povisio Kadušić iz penala u 35. minuti. U drugom poluvremenu Zarija je zaigrala mnogo bolje pa su do gola za 2:1 stigli u 60. minuti golom Zaginaylova. Sarajevo je moglo slaviti 3:1, ali u finišu meča, u 87. minuti, Crnkić slabo šutira penal koji mu brani golman gostiju.

Do kraja regularnih 90. minuta Sarajevo je pogodilo i prečku, a u produžetke su ušli sa igračem više jer je prvotimac Zarije Novikov dobio direktan crveni karton.

Nakon produžetaka otpočeo je rulet sa 11 metara. Zariji je imala penal za prolaz dalje, ali je Ermak poslao loptu preko gola. U nastavku penal trilera Kuzmanoviću je odbranjen udarac, a iz "druge sreće" Moldavci idu dalje.