11. 06. 2017 - 20:42
SENZACIJA U MADRIDU: Valencija pobijedila Reala i izjednačila...
907
SENZACIJA U MADRIDU: Valencija pobijedila Reala i izjednačila na 1:1 u finalnoj seriji!

Endesa liga

0

U drugoj utakmici finala Endesa lige Valencia je slavila na gostovanju kod Real Madrida, bilo je 79:86 i tako izjednačila rezultat na 1:1 u pobjedama.

Valencia sada ima priliku da osvoji titulu prvaka Španije, prvu u historiji, ukoliko pobijedi u dvije sljedeće utakmice koje igra u svojoj Fuente de San Luis Areni. Valencia je od samog početka susreta nametnula svoj ritam i nakon prvih deset minuta rezultat je bio 22:28 iako su gosti imali i devet poena prednosti u prvom dijelu meča.

Real se vratio dobrom igrom u drugoj četvrtini koju je dobio 19:15, te se na poluvrijeme otišlo sa dva poena prednosti gostiju, bilo je 41:43. Treću četvrtinu je Real dobio rezultatom 23:18 i u posljednjih deset minuta utakmice se ušlo sa tri poena prednosti, 64:61 što nisu uspjeli zadržati u finišu meča, te je Valencia slavila u ovom meču i izjednačila rezultat na 1:1.

Dubljević je vodio goste do pobjede sa 20 poena i devet skokova dok je San Emeterio dodao 12 poena uz četiri skoka. Thomas je susret završio sa 11 poena i četiri skoka dok je još dvocifren bio Oriola sa deset poena. Llull je bio najbolji kod Reala sa 22 poena, šest asistencija i dva skoka, ali i pet izgubljenih lopti dok je Reyes dodao 14 poena uz tri skoka. Još je dvocifren bio Nocioni sa 13 poena i tri skoka.

Real Madrid-Valencia 79:86 (22:28, 19:15, 23:18, 15:25)