03. 06. 2017 - 22:34
DOMINACIJA MADRIĐANA: Real osvojio 12. titulu prvaka Evrope,...
907
DOMINACIJA MADRIĐANA: Real osvojio 12. titulu prvaka Evrope, Juve izgubio sedmo finale!

Liga prvaka

0

Real Madrid je postao prvi klub u istoriji koji je uspio odbraniti naslov evropskog šampiona otkako se igra Liga prvaka!

U velikom finalu u Cardiffu, popularni Kraljevi su sa 3:1 savladali Juventus i tako došli do svoje 12. titule prvaka Starog kontinenta.

Madriđani su poveli 1:0 golom Ronalda u 20. minuti, da bi poravnanje Staroj dami donio Mandžukić sedam minuta kasnije.

U drugom poluvremenu Real je pružio fenomenalnu partiju, te je eksprenim golovima Casemira iz 61. i Ronalda iz 64. minute riješio pitanje pobjednika.

Juventus je tako postao jedan od najvećih gubitnika ovog takmičenja obzirom da im je ovo sedmi poraz u finalima.

Real je, s druge strane, ponovo na tronu Evrope!