VJEČITI DERBI BEZ GOLOVA: Gradski rivali podijelili bodove!
907

BEZ POBJEDNIKA

Anadolija
0

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva odigrali su bez golova (0:0) u 110. vječitom prvenstvenom derbiju.

Nakon remija u četvrtom kolu Lige za prvaka BiH, Željo je vrh tabele prepustio Zrinjskom, koji je danas u Mostaru s 2:0 savladao Radnik.

Iako to rezultat ne ilustruje, sarajevski rivali su na “Grbavici“ odigrali dosta dobru i uzbudljivu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu u kojem su obje ekipe propustile nekoliko odličnih prilika za postizanje gola.

Željezničar je utakmicu završio s deset igrača, pošto je Semir Kerla desetak minuta prije kraja susreta dobio drugi žuti karton. Ipak, “bordo“ tim nije uspio iskoristiti tu prednost.

Poslije četiri kola Lige za prvaka BiH, prvoplasirani Zrinjski ima 53 boda, slijedi ga Željezničar s 52, a na trećem mjestu je Sarajevo sa 49.