Dijamant blistao u punom sjaju: Džeko upisao ''double-double''
907

ASISTENCIJA I POGODAK

0

Roma je bez problema savladala Sampdoriju u Kupu Italije rezultatom 4:0, a sjajnu partiju pružio je Edin Džeko, koji je postigao pogodak i upisao asistenciju u stilu Miralema Pjanića.
U prvom poluvremenu Roma je bila mnogo bolja, a u 39. minuti došla je u vodstvo kada je Radja Nainggolan postigao eurogol. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme.

Samo nakon tri minute igre u nastavku Džeko je postigao pogodak na asistenciju Stephana El Shaarawyja. Dijamant je uzdrmao i stativu udarcem glavom, a zatim mu je jedan odličan udarac zaustavio golman Sampe.

Bosanskohercegovački napadač u 61. minuti sjajno se oslobodio svojih čuvara, a zatim je maestralno asistirao za El Sharaawyja, koji je postavio pogodio za 3:0. Džeko je odmah minutu nakon asistencije izašao iz igre, a zamijenio ga je legendarni Francesco Totti.

Konačan rezultat utakmice postavio je Nainggolan drugim golom u 90. minuti.