Milwauke slavio pobjedu: Teletović nije imao svoju noć!
907

NBA LIGA

0

Protekle večeri na NBA parketima je odigrano devet mečeva, a za najveće iznenađenje se pobrinula ekipa našeg Mirze Teletovića, Milwaukee Bucks, savladavši na gostovanju San Antonio rezultatom 107:109. Kapiten naše reprezentacije se nije upisivao u listu strijelaca.

San Antonio je cijelim tokom utakmice bio bolja ekipa i vodio do pred sami kraj kada su sipustili prednost i na kraju poraženi. Meč bio dosta neizvjestan, a Spursi su na poluvremenu imali šest poena prednosti, a sa istim omjerom se ušlo i u posljednjih 12 minuta.

Bucksi su posljednju dionicu odigrali mnogo bolje i slavili veliku pobjedu. Beasley sa 28 i parker sa 22 poena su predvodili goste, dok je Leonard sa 30 poena kod domaćih bio najbolji strijelac meča. Teletović je imao noć za zaborav, igrao je manje od pet minuta i nije uspio ostvariti niti jedan statistički parametar.

Odličan meč su u kanadi odigrali Toronto i Boston, a domaći su slavili sa 114:106. Utakmica puna preokreta i nekoliko odličnih poteza bila je pravi užitak za gledanje. Domaći su nakon prve dionice imali 23:18, da bi na poluvremenu bilo 46:55 za goste. Toronto je predovđen sa DeRozanom koji je ubacio 41 koš i uhvatio 13 skokova u preostale dvije četvrtine smanjio rezultat i prešao u vodtsvo koje do kraja nije ispuštao.

James Harden opet je nastavio po starom. Njegova statistika je kao programirana za triple double učinak. Ovaj put je u pobjedi svog Houstona protiv Charlottea sa 121:114 ubacio 40 poena, podijelio deset asistencija i ihvatio 15 skokova.