Harden ponovo sjajan, Cavsi se učvrstili na prvom mjestu Istoka
907

NBA

0

U noći s nedjelje na ponedjeljak na NBA parketima je odigrano šest mečeva.

Košarkaši Clevelanda u odličnom meču u Phoenixu savladali su su domaće Sunse sa 120:116 i poslije drugog uzastopnog poraza Totonta učvrstili se na prvom mjestu Istočne konferencije.

Aktuelni prvak sada ima učinak 28-8, a trio LeBron James, Irving i Love postigao je 80 poena za svoj tim.

Cavsi su bili dominantni u prvom poluvremenu (69:53), ali su se domaći sjajno vratili u trećoj dionici i poravnali rezultat na 88:88.

U izjednačenom posljednjem periodu gosti su sve vrijeme imali prednost, međutim, strepili su do samog finiša, kada je ključnu ulogu imao James. Najbolji igrač tima iz Ohaja meč je završio s 28 poena (11/17 iz igre), osam skokova, četiri asistencije i čak sedam izgubljenih lopti, Irving ga je pratio s 27 koševa i 7 uspješnih dodavanja, dok je Love zabilježio 25 poena i 10 skokova.

Sjajni Bledsoe s 31 poenom i osam asistencija najbolji je bio u redovima Phoenixa, dok je Booker dodao tri koša manje.

Košarkaši Houstona savladali su u gostima Toronto sa 129:122 nakon velikog preokreta, a još jednu sjajnu partiju pružio je James Harden.

Plejmejker Raketa deseti put u sezoni je ostvario triple-double učinak sa 40 poena (13/26 iz igre, 4/9 za tri), 10 skokova, 11 asistencija, ali i 10 izgubljenih lopti za 38 minuta.

Reptorsi su u dva navrata, u prvoj i trećoj četvrtini imali maksimalnih +13, ali od 30. minuta i rezultata 86:73 promijenile su se stvari na terenu. Deset minuta kasnije gosti iz Teksasa su vodili 112:100 i dileme o pobjedniku više nije bilo.

Pored Hardena u osmom uzastopnom trijumfu Houstona (30-9), rezervisti Harrell s 28 i Gordon s 19 poena dali su veliki doprinos, kao i Trevor Ariza sa 17 koševa i sedam skokova.

U drugom vezanom porazu Reptorsa (24-12), DeRozan je postigao 36 poena (13/21 za dva, 10/10 slobodna bacanja), uz šest skokova i pet asistencija.

Samo jedna četvrtina na vrhunskom nivou bila je dovoljna Golden Stateu da prelomi meč protiv Sacramenta u derbiju Kalifornije - 117:106.

Warriorsi su pomenuti period igre dobili sa čak 39:22 i potom rutinski meč priveli kraju, uz 30 poena Stepha Curryja. Kevin Durant je postigao dva manje uz sedam skokova, šest uspješnih dodavanja i četiri blokade. Gay je predvodio Kingse s 23 poena, dok je Cousins ostvario double-double (17 koševa i 10 uhvaćenih lopti).

Golden State je s 32 pobede i šest poraza trenutno najuspješniji tim u NBA ligi, dok je Sacramento (15-22) upisao treći vezani neuspjeh.

Memphis je sa 88:79 nadigrao Utah, dok su Lakersi kao domaćini bili bolji od Orlanda 111:95. Čak dva produžetka vidjeli smo u duelu Portlanda i Detroita, a na kraju su Pistonsi slavili sa 125:124.