Barcelona stigla do novog poraza: Baskonija slavila tijesnu...
907
Barcelona stigla do novog poraza: Baskonija slavila tijesnu pobjedu

EUROLIGA

0

Košarkaši Barcelone su doživjeli treći vezani poraz u Euroligi, ovaj put od kolega iz Španije, ekipe Baskonije, a konačan rezultat je glasio 65:62.

U veoma uzbudljivom i ne previše atraktivnom meču košarkaši Barcelone su imali prednost većim dijelom prvog poluvremena, ali je na kraju genijalnost Beauboisa presudila u korist domaćeg tima.

Barcelona je u trećoj četvrtini imala 11 poena prednosti, no ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne novi poraz. Fantastična posljednja dionica Baskonije je bila presudna, pa se tako večerašnji domaćin probio na 4. mjesto u generalnom plasmanu Eurolige.

Pomenuti Beaubois sa 19, te Shane Larkin sa 14 poena su bili dovoljni za veliko slavlje. Katalonskom sastavu nije pomoglo ni to što su četverica košarkaša bili dvocifreni.

U dvije utakmice koje su završene ranije Milano je doživio novi poraz, ovaj put na svom parketu od Panathinaikosa rezultatom 72:86, dok je CSKA Moskva slavila u Tel Avivu rezultatom 80:76 protiv Maccabija.