907
Rocketsi očitali lekciju Lakersima, Warriorsi se prošetali kod Clippersa

NBA

0

Houston Rocketsi očitali su pravu lekciju Lakersima savladavši ih s uvjerljivih 134:95. Rocketsi su odigrali fenomenalnu prvu četvrtinu, u kojoj su postigli čak 43 poena, te je već tada bilo jasno da gostima slijedi katastrofa.

U trećoj dionici dodali su samo četiri koša manje, a u jednom trenutku su vodili sa 42 poena razlike. Ovo je ujedno bila najubjedljivija pobjeda Houstona protov Lakesra u historiji franšize. Gordon je postigao 26 poena za ovu pobjedu, a samo poen manje imao je James Harden. Williams je sa 24 poena najbolji bio u timu iz Los Angelesa.

Težak poraz kod kuće pretrpili su New York Knicksi, koje je nadigrao Cleveland sa 126:94. Ovo je bio drugi uzastopni trijumf Cavaliersa, čime su nagovijestili povratak u formu.

Irving je postigao 28, a LeBron James tri manje za trijumf gostiju, dok je Jennings bio najbolji u redovima domaćih sa 16 poena.

Ubjedljivu pobjedu prethodne noći upisao je i Sacramento koji je na gostovanju Dallasu slavio 120:89, dok je Indiana takođe kao gost bila bolja od Phoenixa 109:94.

Mavericksi su pali tek u drugom poluvremenu, a Kingse je do trijumfa vodio Cousins sa 24 poena i 14 skokova. Collinson i Gay su dodali po 19, dok je najbolji u redovima Dallasa bio Williams s 20 poena.

Sunsi su pred svojim navijačima dobro otvorili meč, imali i plus četiri na poluvremenu, ali je pad zabilježen u nastavku. Paul George je 25 poena i 13 skokova bio najbolji u redovima Pacersa.

Charlotte je u derbiju Istoka savladao Detroit 87:77, dok je u istoj konferenciji Atlanta nadigrala Miami 103:95. Howard je s 23 poena i 17 skokova bio sjajan u redovima Hawksa.

Gostujuće pobjede su upisali Boston protiv Orlanda 117:87, kao i Golden State protiv Clippersa 115:98. Curry je imao očajno šutersko veče za tri poena (0/8), a ubacio je 19 koševa.