Bravo Zmajevi! Višća vratio BiH u igru za Evropsko prvenstvo
Selektori reprezentacija Bosne i Hercegovine i Izraela Mehmed Baždarević i Eli Guttman objavili su sastave ekipa koje će započeti večerašnji kvalifikacijski susret na ''Bilinom polju'' u Zenici.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016

0

BRAVO ZMAJEVI! VELIKA POBJEDA NAŠE REPREZENTACIJE!

90+4 Spahić je sjajno povukao loptu, uposlio Džeku ali lopta je pogodila prečku

87` Posljednja izmjena u našoj selekciji. Ibišević je zamijenio večeras sjajnog Miralema Pjanića

85` Baždarević pravi i drugu izmjenu. Lulić napušta terene uz ovacije, u igri je Anel Hadžić

82` Treći žuti karton za goste. Tal Ben Haim je dobio javnu opomenu

79` Prva izmjena u našoj reprezentaciji. Hajrović je zamijenio dvostrukog strijelca Edina Višću

74` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! 3:1 za Zmajeve. Višća je ponovo pogodio nakon što je Marciano odbio udarac Lulića

73` Lukav pokušaj Pjanića koji je završio pored lijeve stative gola Marciana

72` Džeko je izborio slobodan udarac i žuti karton za stopera Izraela. Velika prilika za Miralema Pjanića

70` Velika prilika za Izrale, koja na našu sreću nije krunisana golom. Ben Haim je ubacio loptu u pet metara koja je došla do Zahavija ali je bio neprecizan

65` Ben Haim je imao dobru priliku za Izrael, ostao je sam na desetak metara od gola ali je šutirao preko gola

61` Pjanić je sjajno ubacio iz kornera, Džeko je dobro skočio ali je lopta otišla pored gola

58` Opet dobra prilika za Izrael, ali je Begović zaustavio udarac Ben Sahara

52` Izraleci su zaprijetili preko Hurusha, ali je njegov udarac lagano odbranio Begović.

48` Sjajna akcija Zmajeva koju je pokrenuo Miralem Pjanić, Mujdža je centrirao ali je lopta bila previsoka za Lulića

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena sjajne utakmice u Zenici. Bosna vodi nakon sjajnog preokrata.

45` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Džeko je bio siguran sa bijele tačke!

45` Jedanaesterac za BiH! Vranješ je pucao nakon kornera a lopta je pogodila jednog igrača Izraela u ruku.

42` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Zmajevi su odmah odgovorili Izralecima, Višća je sjajno pogodio na dodavanje Miralema Pjanića

41` GOL! Izraleci vode. Nakon ubacivanja iz kornera Džeko nije uspio izbaciti loptu koja je se odbila do Tal Ben Haima 2. koji je matirao Begovića

37` Kolašinac je protutnjao po lijevoj strani i pucao iskosa sa lijeve strane, ali su Izraleci uspjeli izblokirati njegov udarac

34` Velika prilika za našu reprezentaciju. Lulić je sjajno proigrao Višću koji nije uspio savladati Marciana

31` Izraelci su opasno zaprijetili preko Ben Haima 2. ali je Begović bio siguran

28` Zahavi je probio po desnoj strani i dobro pucao, ali je lopta otišla preko gola

24` Medunjanin je opet probao iz velike udaljenosti ali je izborio samo treći korner za našu reprezentaciju

21` Džeko je pucao nakon povratne lopte Edina Višće ali je lopta otišla pored gola Izralea

16` Lulić je sjajno pucao sa dvadesetak metara ali Marciano je opet bio siguran

8` Bomba Medunjanin koju je sjajno odbranio Marciano

5`  Izraelci su zaprijetili iz velike udaljenosti ali je lopta otišla preko gola

2` Prva šanse za Zmajeve. Pjanić je pucao i izborio prvi korner nakon kojeg je Spahić pucao preko gola

1` Počela je utakmica na Bilinom polju. Sretno Zmajevi!

Guttman će poslati na teren sljedeće igrače: Ofir Marciano, Tal Ben Haim I, Nir Biton, Rami Gershon, Bebras Natcho, Eran Zahavi, Tal Ben Haim II, Sheran Yeini, Ben Sahar, Orel Dgani, Omri Ben Harush.

Za reprezentaciju BiH susret će početi: Asmir Begović, Emir Spahić, Sead Kolašinac, Ognjen Vranješ, Muhamed Bešić, Haris Medunjanin, Miralem Pjanić, Mensur Mujdža, Senad Lulić, Edin Višća, Edin Džeko.

Dobrodošli u tekstualni prenos kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. između BiH i Izralea.